Bänd

Ansambel Meie Mees (edaspidi MM) on üks tunnustatumaid poprokksyltmusa viljelejaid Eestis. Nende juured ulatuvad eelmise sajandi algusesse, mil nende esivanemad maailma paremaks muutmise eesmärgil osalesid kõikidel tööliste ja talupoegade ülestõusudel... Muusikaline anne on samuti pärit aegadest, kus esivanemad asumisel olles heietasid viisijuppe, mis suust-suhu kandes levisid rahvamassidesse. Aktiivsemalt hakkas MM muusikaga tegelema kaheksakümnendatel, kui osales õitsva kodumaa ülesehitusel EÜE ridades. Vaatamata väga erinevatele maailmavaadetele ja inimnatuuridele suudeti liita kogu kollektiivi loomingulised mõtted ja ideed ning valada need muusikasse. Nende esimene helikandja "Ära näe vaeva" sai väga hea hinnangu tuntud eesti muusikutelt ja ajakirjanikelt. MM muusika oli kui rahvariide vöö - kus põimusid rahvalik-ja popmuusika, see oli arusaadav nii töölistele, talupoegadele kui ka riigiametnikele ning sellepärast võttis rahvas ta omaks. Nende teisel albumil "Piraat Plaat" kõlavad paljud maleva-aegsed laulud ning tuntav on ka sugulus slaavi kultuuri ja muusikaga. Album sai eriti kuulsaks tuntud töölislinnakutes nagu Kohtla-Järve, Narva jne. Kolmas album "Sina oled minu sõber" on kantud sõpruse, töökuse ja armastuse ideedest. Sellel plaadil on märgatav MM oskus teha rasketest välismaal mittemidagiütlevatest lauludest lihtsad, kuid samas väga huvitavad ning asjaliku tekstiga muusikateosed. Peale albumi ilmumist tuli ansamblile palju pakkumisi esinemisteks noortele ja töölistele. MM osales tuntud suvetuuril ning vallutas tuhandete tütarlaste südamed. Peale kolme väga edukat plaati andis MM välja kogumiku "Pest of 2000", mis on hea ülevaade ansambli loomerikkast ajaloost.
Tekib paratamatult küsimus, et millal siis kumm tühjaks läheb? Kuid MM vastus oli lihtne ja loogiline- kumm tuleb alati pingul hoida. Kõige täpsemalt kinnitas seda ka ansambli järgmine helikandja "Teen Tapeeti". Ikka oskas MM millegagi üllatada oma kuulajaid. Sellel plaadil oli selleks TTÜ Naiskoor, kelle õrnad naishääled sulavad pehmelt MM kaunilt rämedasse muusikasse. Paljud albumi lood, mis räägivad lihtsate inimeste muredest ja rõõmudest on saanud kultuseks noorte hulgas, nagu "Miljon krooni" - töörahva unistuste laul, "Moskva" - maalib meie silmade ette suurlinna probleemid jne… Viibides MM kontsertidel saad aru nende hingelisest suurusest ja tohutust impulsist mida nad annavad oma kuulajale. See muusika haarab sind endaga kaasa ning sa unustad kõik tähtsusetu… MM muusika ei tunne riigipiire, seda on kuulatud Soomes, Lätis, Valgas, Venemaal, Jamaical, USA`s, Kanadas, Kosovos, Brüsselis jne… MM on paljude festivalide ja laulukonkursside laureaat ("Päikesekiir", "Kaks raketti ette"), nende kollektsiooni kuuluvad paljud suveniirid, vimplid, kiituskirjad töökollektiividelt, autasud erinevatelt parteidelt, medalid ja ordenid - "Eeskujuliku töö eest", "HõbeTäht". MM on ainus eesti ansambel , kes omab rahvusvahelist sertifikaati "ISA 9001".
Uuemast ajast

2001 ilmus MM album “Pööning põleb“, millega korjati konkursil “Kuldne plaat“ 2002 kaks auhinda: Aasta Album - ansambel Meie Mees albumiga "Pööning põleb" ja Aasta Ansambel - Meie Mees. Edasi läks kõik korraliku kolhoosiajastu vääriliselt – 2002 aasta MM plaat “Kutse napsule“ korjas järgmisel konkursil “Kuldne plaat“ 2003 jälle kaks auhinda: Aasta Album - ansambel Meie Mees albumiga "Kutse napsule" ja Aasta Ansambel - Meie Mees. Edasi anti välja lõbus CD “Lastelaulud“ - sobib kuulamiseks nii väikestele kui ka suurtele lastele. Ostes selle CD või kasseti toetad Tallinna Lastehaiglat!

2003 aastal anti välja plaat nimega "Klounide rünnak" ja siis järgnes parimate lugudega plaat "Pest Off". MM järgmised plaadid olid ”Eesti Mees on Tantsulõvi” ja 2005 detsembris ilmunud Xmas album "Jookse Põder".

2005 aasta eest taas kaks "Kuldne plaat" auhinda pälvinud bänd istub taas stuudios ja salvestab järjekordset lastelaulude plaadi "Laulud Lastele"

Suvel 2006 ilmub peamiselt täiskasvanutele mõeldud plaat "Vaba Mees", mida tutvustati koos sõpradega suvisel tuuril "Viimane lend". Ja siis lendas MM minema, oli aeg teha paus, et puhata ja tutvuda Universumiga.....

Ka kosmoses juhtub probleeme ning seoses toidu-ja kütusevarude lõppemisega, oli MM sunnitud võtma kursi tagasi Maale. See ei olnud pelgald tagasilend, lihtsalt kukuti Maale, kuna kütus sai enne otsa, kui suudeti laskuma hakata. Kõik mehed jäid ellu ning kuuldes, et MM on jälle kodus, nõudsid tuhanded fännid kontserte ning nii see läks. 2008- esmalt ilmus singel "Päike looja läks", siis kogumik cd MegaMix 2015, siis kontsertuur ja cd "Halloo Maa". Kuna MM elas kogu äraoldud aja ikkagi rahva südames, omistati neile jällegi Kuldne Plaat "Aasta Ansambel 2009".

Kuna MM kosmoselaeva pole senini remondist kätte saadud, siis kuulete neid arvatavasti ka sel aastal paljudel suveüritustel ja Sõprade Tuuril ja kindlasti ilmub augustis ka uus cd. MM saaga jätkub niikaua, kui jagub kuulajaid :)))

• 08.06.24

• 21.06.24

• 23.06.24

• 23.06.24

• 24.06.24

• 13.07.24

• 27.07.24

• 03.08.24